Közérdekű adatot bárki bármikor igényelhet. Az eljárásnak 15 napos határideje van, sok adat esetén hosszabítást 1szer lehet kérni ismételten 15 napra.
E-papiron a legegyszerűbb benyújtani:
Cimzett: Budaörs Város Önkormányzata
Ügytipus: Adatigénylés
Célunk kihasználni a közösség erejét! Ehhez jelen pillanatban egy levelezőlistát használunk. Kérheti a felvételét, ha levelet ír a frankhegyert@gmail.com E-mail címre vagy közvetlenül feliratkozhat itt egy levél küldésével google fiókjából.
Igy akár több száz tulajdonost elérhet egy levéllel.
Amennyiben Önnek van ingatlana Budaörs Frankhegy területén, akkor automatikusan tagja a Budaörs Frankhegy Víziközmű Trásulatnak melyet a 1995. évi LVII. törvény a vízgazdálkodásról szabályoz.
Keresse fel a honlapjukat a https://www.frankhegyviz.hu vagy írjon a frankhegyviz@gmail.com címre.
Irjon nekünk frankhegyert@gmail.com
Mivel Frankhegy Budaörs belterülete, így az elektromos hálózat kiépítése ingyenes az ELMŰ/EON Hálózatfejlesztési részlegének részéről, a tulajdonosnak pedig 32A-ig a csatlakozás.
Új bekötés és fejlesztés esetén, egy térkép rajzzal új igényt kell benyújtani az E.O.N. részére. Az igény elbírálásának határideje 30 nap, amit jelen helyzetben kérdéses tudnak-e tartani, van hogy évet kell várni. Ezt követően egy Műszaki gazdasági Tájékoztatót kap az igénylő (MGT) mely aláírásával szerződés jön létre a fejlesztésre és csatlakozásra.
Azonban ha új bekötésre, vagy oszlopokra van szükség akkor közútkezelői hozzájárulást kell kérnie az ELMŰ Hálózatfejlesztési részlegének. Ezt ők meg szokták előzni egy előzetes emailes engedély kéréssel, amit a Budaörs Polgármesteri Hivatala azonnal minden alkalommal különböző kifogásokkal elutasít. Ennek ellenére rögtön kérni kell az ELMŰ-től az ügy tovább vitelét, és hivatalosan kérvényezni, hogy kérjék meg mindenképpen a közútkezelői hozzájárulást.
(Előzetes emailes tájékozódás nem tekínthető hivatalos kérésnek és nem minősül ellehetlenítésnek a szerződés szerint.)
Ha érkezik elutasító HATÁROZAT vagy VÉGZÉS, (tehát NEM "TÁJÉKOZTATÁS"!) a közútkezelői igényre az ELMŰ-höz akkor a Pest Vármegyei Kormányhivatalhoz kell fordulni felülvizsgálatra. A kérelemnek tartalmaznia kell a határozatot vagy végzést, röviden az indoklást és végcélt, helyszini fényképeket, minden akadályozó tényezőt vagy fizikai elemet.
Ha az oszlop nincs messze, akkor saját telken belülre is, magán birtokra is kérhető oszlop állítás, melyhez már nem kell közútkezelői, se vezetékjog. A közút tulajdonosa köteles tűrni, jelen esetben a Budaörsi Önkormányzat, ha lengőkábelt húznak a telekre.
Az építési engedély a véglegessé válásának napjától számított 4 évig hatályos. A hatályossága alatt, ha az építési tevékenységet az építési napló megnyitásával igazoltan megkezdték akkor az építési tevékenység megkezdésétől számított 6 éven belül az építmények használatbavételi engedély megadására vagy használatbavétel tudomásulvételére alkalmassá kell válnia.
Az Eljr. 18. § (1) bekezdésének e) pontja szerint az építésügyi hatóság az építési engedély iránti kérelem elbírálása során vizsgálja, hogy a használatba vételi engedély megkéréséig biztosítható-e az építmény rendeltetésszerű és biztonságos használhatóságához az ec) pont szerint közműellátás vagy ennek hiányában a közműellátásnak az országos településrendezési és építési követelményekről szóló kormányrendeletnek megfelelő egyedi módon történő kiváltása.
Az Országos Településrendezési és Építési követelményekről szóló 253/1997. (XII.20.) Korm. rendelet (továbbiakban: OTÉK) 33. § (1) bekezdésének c) pontja szerint az épület csak olyan telken vagy építési telken helyezhető el, ahol a keletkező szennyvíz és csapadékvíz elvezetése vagy ártalom mentes elhelyezése biztosított.
Bármilyen építési ügyben vegye fel velünk a kapcsolatot és megpróbálunk segíteni.
Az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról szóló 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Eljr.) 1. melléklet 1. pontja szerint építési engedély nélkül végezhető építési tevékenység az
„építmény átalakítása, felújítása, helyreállítása, korszerűsítése, homlokzatának megváltoztatása, kivéve zártsorú vagy ikres beépítésű építmény esetén, ha e tevékenységek a csatlakozó építmény alapozását vagy tartószerkezetét is érintik.”
Az OTÉK 1. melléklet fogalommeghatározása alapján
„Átalakítás: meglévő építmény, építményrész, önálló rendeltetési egység, helyiség alaprajzi elrendezésének vagy külső megjelenésének, megváltoztatása érdekében végzett, az építmény térfogatát nem növelő építési tevékenység.
Felújítás: meglévő építmény, építményrész, önálló rendeltetési egység, helyiség rendeltetésszerű és biztonságos használhatóságának, valamint üzembiztonságának megtartása érdekében végzett az építmény térfogatát nem növelő építési tevékenység.
Helyreállítás: építmény rendeltetésszerű és biztonságos használatra alkalmassá tétele érdekében végzett felújítási tevékenység az építményrész eredeti építészeti kialakításának lehetséges megtartása mellett.
Korszerűsítés: meglévő építmény, építményrész, önálló rendeltetési egység, helyiség rendeltetésszerű és biztonságos használatra alkalmasságának javítása, használati értékének, teljesítőképességének, üzembiztonságának növelése érdekében végzett építési tevékenység.”
Ide vonatkozó akta elérhető a Budaörs Frankhegy Viziközmű Társulat honlapján.
Bármilyen építési ügyben vegye fel velünk a kapcsolatot és megpróbálunk segíteni.
Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet (a továbbiakban: OTÉK) 47. § (3)-(6) bekezdéseiben foglaltak alapján „amennyiben nincs közműves szennyvízelvezetés, úgy abban az esetben hatóságilag engedélyezett, korszerű és szakszerű közműpótló berendezést kell alkalmazni a szennyvíz ártalmatlanítására.
A zárt szennyvíztárolás (szivárgásmentes kialakítással, rendszeres ürítéssel, ellenőrzött elszállítással) csak végső megoldásként alkalmazható.
Szennyvíz csak zártszelvényű csatornában vezethető. Csapadékvíz, talajvíz és kiemelt bányavíz – a vonatkozó hatósági előírások megtartásával – nyílt árokban is vezethető. A használaton kívül helyezett kútba hulladékot betölteni, szenny- és csapadékvizet bevezetni tilos.”