Ezen az oldalt igyekszünk összeszedni azokat a tévhiteket, kifogásokat amikkel szembesülhet egy frankhegyi tulajdonos.
Sokszor visszahallják a Frankhegyiek az említett mondatot. Attól, hogy valaminek "ennyi" az ára, a tulajdonjog még nem sérülhet és a jogszabályokat mindenkinek - beleértve a Budaörs Polgármesteri Hivatal köztisztviselőit is - be kell tartani. Azért olcsók a telekek, mert az Önkormányzat szándékosak nem végzi el kötelességét és nem fejleszti azonos arányban Budaörs belterületeinek egy harmadát. Mindig valamilyen kifogást vagy feltételt támaszt a tenni vágyók elé.
Tehát nem érthető, hogy mi köze a kötelező fejlesztéseknek és karbantartásoknak ahhoz, hogy mennyiért vásárol valaki egy ingatlant.
Az se tiszta, honnan kéne egy ingatlan vásárlás elött álló személynek tudnia a jogsértésekről és a fejlesztések hiányáról?!
Továbbá miért 1 millió forint négyzetmétere a panel lakásnak a lakótelepen?! Nem azért mert folyamatosan fejlesztik a környezetét? Megújúl a főút vagy éppen kicserélik a nyiliszárókat?
A város fejlődése mindenkinek az érdeke, nem csak a frankhegyieké és Frankhegy ugyanolyan belterület mint a lakótelep.
Abszolút a tájékozatlanság hiányából fakadó tévhit, melyszerint ide frankhegyre befeketetők és a tulajdonosok társasházakat akarnak felhúzni.
Az övezeti besorolás "Belterületi hétvégi házas üdülőövezet". Ennek megváltoztatása milliárdokba kerülne az önkormányzatnak, mert kártérítéseket kéne fizetnie. Ezért ez a következő évtizedekben biztos nem valósul meg.
Továbbá ha valaki hajlandó utánajárni, akkor elég csak a helyi építési szabályzatot elolvasnia. 10-15% beépíthetőség van minimum 1000m2-es telekmérettel. Tehát nem fordulhat elő ami Budaörs többi részén, hogy 30-35% beépithetőséget enged meg a szabályzat.
A Frankhegyiek közül senki nem szeretne nagyobb beépítettséget, de a 10%-hoz rakaszkodnak.
Budaörs Város Önkormányzata több téves információt adott már a leendő vagy jelenlegi tulajdonosoknak, amit sokan az utánanézés hiánya miatt elhisznek. Hogy ez akarattal vagy akaratlanul történik azt az csaoportnak nem tiszte eldönteni, Önre bízzuk.
Jelenleg nincs változtatási tilalom! A frankhegyiek széleskörű egyetértését élvező koncepcióterv sincs, csak az Önkormányzat által egyoldalúan elfogadott!
2027-re kell az Önkormányzatnak elkészítenie a szabályozási tervet és a helyi építési szabályzatot. Jelenleg csak egy papír alapú, a mai kor követelményeinek nem megfelelő szabályozási terv van. Ezen felül az Önkormányzat által nemrég elfogadott Budaörs Fenntartható Városi Mobilitási Terv Frankhegy kiszabályozását 2030-ra ígéri. Kérdés, hogy ha 2027-re el kell készülni a tervekkel, miért került 2030-as dátum a mobilitási tervbe...
A közművek egymástól való elhelyezkedését biztonsági védő távolságnak hívják és MSZ szabvány szerint kell megtervezni. Ez alapján 4,5 méterbe a víz-, csatorna-, gáz-, elektromos- hálózatok egymás zavarása nélkül elhelyezhetőek.
A közműveknek van az épülettektől is előírt biztonsági távolsága, ennek biztosítására szolgál az ingatlanokon belül az előkert, amely szinte mindig 5 m, csakúgy ahogy a FHÉSZ-ben is (44/2000.(XII.01.)).
2011-ben az Önkormányzat hivatalos tanulmányt készíttetett az AQUA-CONSTRUCT ZRT.-vel. A 13. oldalon az alábbi szöveg olvasható:
"A közelmúltban Budaörs város teljes szennyvízgyűjtő területére az AQUA- CONSTRUCT ZRT. teljes felmérést és szállítóképesség vizsgálatot végzett.
A vizsgálat folyamán a Frankhegy teljes területének csatornázása esetén számított távlati szennyvízterheléseket is figyelembe vették.
Megállapítható, hogy a városi csatornahálózat befogadóként szóba jövő 7 db csatorna szakaszainak átépítésére, illetve bővítésére nincs szükség, mert az adott szennyvízterhelést a meglévő (DN 200) csőátmérőkkel, nagy biztonsággal el tudják majd vezetni."
A teljes tanulmány megtalálható itt.
TÖRSVÍZ által kiadott elemzés részlete pedig:
„TÖRSVÍZ Csatornamű Üzemeltető és Szolgáltató Kft. 4721/2/2003. sz. véleményében kiemelte, hogy a Frankhegyre tervezett szennyvíz mennyiségének fogadására a budaörsi hálózat alkalmas.”
Frankhegy teljes beépülése esetén is csak kb. 2000-2500 fővel nőne a lakosságszám, ami bőven kevesebb, mint 10%-a Budaörs lakosságának
Frankhegy északkeleti részét a tulajdonosok jelentős része közvetlenül Budapest XI. kerületéből közelíti meg, ez a fogalom tehát nem terheli Budaörs főútját.
Frankhegy kiterjedése K-Ny-i irányban kb. 2km, az autóforgalom ennek megfelelően megoszlik.
A Merengő utca környéke jelenleg is ellátott vezetékes vízzel, még sincs ott nagy autóforgalom.
Az üdülőövezet sem óvodai, sem iskolai bővítést nem igényel
Mi frankhegyiek számtalanszor szembesülünk azzal a tévhittel, hogy semmilyen követelésünk nem lehet - az egyébként belterület/üdülőövezet minősítésű – terület fejlesztésére, , hiszen nem fizetünk adót!
Frankhegy belterület és üdülőövezet minősítésű terület, ezért fejlesztése a helyi önkormányzat feladata.
A tévhitek elkerülése érdekében, annak bizonyítására, hogy a frankhegyiek súlyos száz millió forintokat fizettek be a két adónemnek megfelelően az önkormányzat kasszájába, - és nem mások adóforintjait kívánják elvonni a közművesítésre -; közérdekű adatigényléssel éltünk a Polgármesteri Hivatalhoz annak kimutatására, hogy az elmúlt 6 évben mennyi adót fizettek a frankhegyi tulajdonosok.
Egyes politikusok és tisztségviselők azt állítják, hogy, a frankhegyi ingatlan tulajdonosok a budaörsi állandó lakósok adóforintjait kívánják elvonni az évtizedek óta tervezett közművesítéshez.
A frankhegyiek viszont tudják, hogy évek alatt közel 300 millió Ft. adót fizettek a városnak, és tudják azt is, hogy Budaörs a jogszabály erejénél fogva köteles támogatni a közművesítést, valamint esetenként pályázati támogatást is szerezhetnek az Önkormányzattal karöltve és hogy a tervezett munkálatokhoz nekik is jelentős összegekkel kell hozzájárulniuk.
Részleteket a Budaörs Frankhegy Viziközmű Trásulat honlapján